Modern Walnut Sideboard Buffet with Marquetry Inlay by Baker Furniture
SKU: B-2080
Sideboards and Buffets, Console Tables
Modern Walnut Sideboard Buffet with Marquetry Inlay by Baker Furniture. Designed for Baker furniture by Barbara Barry this stunning cabinet with its understated elegance and timeless design is surely to please. Made of fine matched walnut with unique modern marquetry patterns, finished by Carrocel in a warm satin walnut.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Walnut |
| Height: | 31.5 in. (80.01 cm) |
| Width: | 74 in. (187.96 cm) |
| Depth: | 21 in. (53.34 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy






















